سفارش تبلیغ
صبا ویژن
در تنگنا و سختی، دوستیِ درست، آشکارمی شود . [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :11
بازدید دیروز :3
کل بازدید :9262
تعداد کل یاداشته ها : 19
99/3/8
8:50 ع

  اخلاق در قرآن- قسمت دوم-2 

استعمارگران ، استثمارگران و استحمار گران و بقول قرآن آن مستکبران و زورمندان جهان ، با رواج خرافات و دروغ  دست به فرقه سازی مذهبی و یا تفرقه افکنی بین مردمان موحد جهان( که همه باید تابع یک دین آن هم دین توحیدی که صفتش تسلیم خردمندانه در برابر قوانین هدفمند الهی باشند) ، زده اند.

هدف آن دشمنان انسانیت و ملتها ،  این بوده و است که با تولید کینه ورزی ، چند دستگی ، خرافه گرایی ، جنگ و خونریزی و فرقه فرقه سازیهای مذهبی و ... ، دست به استثمار ، استعمار و استحمار مردم جهان بزنند ، تا هر روز بیشتر از روزهای قبل ، مثلث سیاه و ننگین زر ، زور و تزویرِ مستکبران و قدرت طلبان شیطانی در جهان را ، بسیار قدرتمندتر و مجهزتر نمایند ، تا از نتیجه شوم آن ، همه ملتهای مستضعف جهان را هر چه بیشتر با ، دسیسه گری های پیدا و پنهان و تاسیس گروههای ضدانسانی ، ضد قرآنی و ضد توحیدی ، همچون ؛ طالبان ، بوکو حرام ، القاعده ، داعش و ..... ، به هم مشغول کنند ، تا همگان در شناخت و فهمیدن حقیقت و راستی ، و فرق گذاری ما بین سره از ناسره باز بمانند ، و در چاه باطل غفلت و گمراهی غوطه ور شوند.

نتیجه :: آخرین و کاملترین کتاب آسمانی که در غالب آیات الهی ، توسط وحی بر قلب و ضمیر پیامبر اکرم ( ص ) نازل شد ، کتاب رهایی بخش و زندگی ساز قرآن است ، که همه جستجوگران حق و حقیقت میتوانند آن آیات الهی را به آسانی مطالعه نمایند ، و در صورت ایمان و ایقان خردمندانه و عاشقانه به دستورات و فرامین حضرت حق بطور درست و کامل عمل نمایند ، تا نهایتاً به سعادت و خوشبختی دنیوی و اُخروی دست یابند.

و سخن پایانی اینکه کتاب مرجع قرآن کریم ، عصاره ، ریشه  و جوهره تکامل یافته همه کتبهای پیشین است ، و تنها دین کامل و توحیدی در جهان تا قیام قیامت ، همان دیانت توحیدی اسلام و مسلمانی میباشد.

کتاب قرآن کریم ، کتاب هدایت بسوی دنیایی سرشار از عشق ، صلح ، آزادی ، عدالت اجتماعی و حقوق بشر ، به منظور ساختن ، یک جامعه ای نمونه و والا ،
همراه با اخلاقیات توحیدی و  انسانی می باشد و بس.

 1-موضوع اول ؛ عدم رباخواری ::

ربا در اصل لغت به معنی زیاده و در اصطلاح به معنی زیاده گرفتن است.
رباخواری یا معامله ربوی ، در آیات مربوطه قرآن کریم کاملاً منع شده است.
در آیات قرآن بر حرمت ربا شدیداً تاکید شده ، و تا آنجا این کار حرام و ضد انسانی میباشد که در برخی آیات عمل رباخواری( هم ربادهنده ، هم ربا خورنده) ، اعلام جنگ و محاربه با پروردگار عالم و رسول اکرم(ص) معرفی نموده است.

ربا و رباخواری از عوامل بهم زننده چرخه اقتصادی سالم ، و موجب تشدید نظام استثماری و بهره کشانه و افزایش شدید فقر کارگران و نیروهای مستعضف جامعه توسط استثمارکنندگان و مافیای سرمایه داران
اهل تکاثر و زراندوزی می گردد.

در اینجا بدون هیچ شرح و توضیحی دیگری ، به چند نمونه از آیات الهی قرآن کریم که مستقیماً در پیرامون رباخواری و منع آن کار نادرست و گناه آلود است ، می پردازیم ::

سوره البقره ، آیات 275 الی 280  ::

1-بقره :: 275

 الَّذِینَ یَأْکُلُونَ الرِّبَا لَا یَقُومُونَ إِلَّا کَمَا یَقُومُ الَّذِی یَتَخَبَّطُهُ الشَّیْطَانُ مِنَ الْمَسِّ ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ قَالُوا إِنَّمَا الْبَیْعُ مِثْلُ الرِّبَا وَأَحَلَّ اللَّهُ الْبَیْعَ وَحَرَّمَ الرِّبَا فَمَن جَاءَهُ مَوْعِظَةٌ مِّن رَّبِّهِ فَانتَهَى فَلَهُ مَا سَلَفَ وَأَمْرُهُ إِلَى اللَّهِ وَمَنْ عَادَ فَأُولَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ.

ترجمه فارسی :: کسانی که رِبا می‌خورند برنمی‌خیزند [=استعدادها و قوای‌ انسانی‌شان به رشد و تعالی نمی‌رسد] مگر همچون برخاستن [=شکل‌گیری شخصیتی] کسی که شیطان بر اثر تماس [خود] به آشفتگی [=مسخ ارزش‌های انسانی] گرفتارش ساخته است.  این [واژگونی معیارهای ارزشی] بدین سبب است که [در مقام توجیه] گفتند: خرید و فروش هم [معامله‌ای] جز مانند رِبا نیست! حال آنکه خدا خرید و فروش را حلال و رِبا را حرام کرده است. پس [با توجه به این هشدار] آنکس که [با پذیرش] پندی که از سوی پروردگارش آمده [از رِباخواری] بازایستد، آنچه گذشته از آنِ اوست [و قانون شامل گذشته نمی‌شود] و کارش با خداست و [اما] هرکس [به رِباخواری] برگردد، پس چنین کسانی جاودانه دوزخی خواهند بود. 

 

2- بقره :: 276
 خدا رِبا را به کاهش می‌برد [=خیری از آن نمی‌رساند] و صدقات را افزایش [برکت] می‌دهد و خداوند هیچ ناسپاس گنهکار [خودپرستی] را دوست ندارد.

کد مطلب :: 1/2

به قلم :: م.ایرانی

 

ادامه دارد.


  

 اخلاق در قرآن- قسمت اول-1 

 

 مقدمه ::

 

 کتاب قرآن ، یک معجزه مهم و ماندگار الهی برای هدایت و رستگاری نوع بشر میباشد. قرآن کریم ، کتابی مرجع ، و جامع اخلاقیات پاک انسانی میباشد ، که رمز و رازهای ایجاد یک جامعه پاک و سالم در آن به خوبی و روشنی بیان شده است.

 

آیات این کتاب سعادت بخش ، تماماً بر پایه اخلاق انسان گرایانه و احترام متقابل به حق و حقوق فردی و جمعی همگان و از جمله دگر اندیشان ، و در خدمت هدایت و ایجاد یک زندگانی آرام و انسانی بر اساس همزیستی مسالمت آمیز میباشد.

 

 ما در این سلسله گفتارهای مرتبط به هم در نظر داریم ، در هر قسمتی به یک موضوع خاص مربوط به اخلاق پرداخته ، و برای درک بهتر مطلب در هر قسمت به چند نمونه از آیات الهی ، همراه با یک تحلیل و بررسی مختصر خواهیم پرداخت.

 

 در واقع دلیل نگارش این سری گفتارهای اخلاقی ، علاوه بر اینکه موجب آشنائی هر چه بیشتر موحدین با کتاب سعادت بخش و زندگی ساز قرآن مبین میشود ، بلکه در واقع با ارجاع به یک دانشگاه بزرگ توحید و انسان سازی و یک منبع بسیار مهم و مطمئن برای ارائه یک سری پاسخهای روشن ، مستدل و منطقی به اسلامستیزان پیدا و پنهان در داخل و خارج از کشور می باشد.

 

نکته اساسی دیگر این است که ، آیات الهی قرآن حکیم ، دقیقاً رو در روی مطالب و سخنان دروغین ، اباطیل و تشبثات ضد حقیقت و راستیِ اسلام ستیزانِ میباشد ، که بصورتی کاملاً غیر منصفانه و مکارانه درصدد القاء این باورهای نادرست به مخاطبهایشان بخصوص در فضای مجازی هستند ، که گویا اسلام محمدی ، دیانتی به غایت خشونت گرا ، خرافه گرا ، غیر اخلاقی و حتی فراتر از آن ضد مردمی است!؟ زهی خیال باطل.....

به بیانی دیگر ، اول و آخر اکثرنوشته ها ، و تحلیلهای اسلامستیزان بر پایه اشتباه ، تعصب ، خصومت و دشمنی ، دروغ ، تحریف ، سفسطه گری و حقه بازی ؛ و در بهترین حالت ممکن بر محور عدم اطلاع صحیح و درست از اصول و مبانی اسلام راستین قرآنی بنا شده است. محور و ریشه عمده نوشته ها و تحلیلهای دشمنان اسلام ، بر پایه رجوع به یک سری کتابهای تاریخی و احادیث و روایات مجهول و ضعیف قرار گرفته است ، که در واقع ریشه و اساس تحاریف و سفسطه گری هایشان ، در تقابل و تضادی عمیق و آشکار با آیات الهی قرآن کریم میباشد.

 

 

نکته مهم دیگر که نباید از آن غافل ماند این است که ، ما اساساً در آموزهای قرآنی ، ادیان و یا چند دین خاص نداریم ، بلکه در طول حیات نوع انسان ، تنها و تنها یک دین اصیل و توحیدی بوده است ، که در طول قرون و اعصار دچار رشد و تحول قوانین و احکام بر اساس شرایط و مقتضیات زمان و مکان شده است ، و نتیجه ، عصاره و ثمره نهایی و تکامل یافته این دانشگاه توحید و اخلاق ، در آیات الهی کتاب قرآن کریم به بشریت عرضه شده است.

 

 

کتابِ انسان سازِ قرآن مبین ، تکمیل یافته کتبهایی نظیر تورات ، زبور و انجیل میباشد ، که در اختیار همه قرار گرفته است. کتابهایی نظیر ؛ تورات ، زبور ، انجیل و قرآن به منزله کتبهای آموزشی دورانهای تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان در مقاطع ابتدائی ، راهنمائی ، دبیرستان و دانشگاه در طول تاریخ است ، که رشد و تکامل یافته است ، و نهایتاً در غالب یک کتاب مقدس و آسمانی یعنی قرآن کریم ، بعنوان آخرین و کاملترین کتاب هدایت و رستگاری ، و راهنمای عمل همه خداپرستان و موحدان به جهانیان اهل خردمندی و حقیقت هدیه شده است.

 

 

کد مطلب :: 1/1

به قلم :: م_ایرانی

منبع اصلی :: کانال تلگرام پیام توحید و رهایی

 

 

ادامه دارد.


  

ای خلایق-

هل من ناصر ینصرنی،-

 آیا یاری گری نیست؟؟؟؟؟

که حسین را یاری کند؟

این پیام زنده حسینی-

به تمام مردمان تاریخ است.

اگر دین دارید،دینداران-

و اگر آزاده اید،آزادگان-

و یا هر دو،_

ای دینداران موحد و آزاده جهان-

ای عاشقان ترقی و تکامل-

راه سعادت آفرین علی،-

راه سرخ حسینی-

راه و مکتب پاک اهل بیت-

راه پاک فاطمه،-

در افشای فتنه و غصب و خیانت!

و باید گفت در یک کلام-

ای یاران، و ای عاشقان،-

راه حق را یاری کنید.

 

                         ******

 

 ای وجدانهای بیدار انسانی،-

و ای هواه خواهان و یاری گران،-

اسلام اموی و سفیانی!

 

ما خون پاک و جوشنده حسین را،

 از تاریخ مطالبه خواهیم نمود،-

ما با سلاح اندیشه و علم و عمل-

به جهاد فکری و قلمی-

جهل و جعل و خیانت می رویم-

 

زیرا مذهب ما-

 مذهب شیعه 12امامی جعفری-

مکتب تحقیق،اندیشه و عمل،-

مذهب پاک اهل بیت(ع)،-

یعنی اسلام خالص و ناب محمدی.


  
  

خسته ام من خسته

خسته از تاریخم،

خسته از آن همه دنیا طلبان-

خسته از تشنگان مصلحت-

آنها که واژگونه کردند،-

تاریخ اسلام مسلمین را.

 

خسته از ابن عوفها،خالدبن ولیدها

خسته از نو اشرافیت دیروز،-

که علی را تنها گذاشتند.

 

 خسته ام از نو دنیاطلبان،-

 این دین پناهان امروزی-

ساکنان برج و باروهای-

لندن و امارات و سعودی!

که به تنها گذاشتن مذهب اهل بیت،-

چانه خسته میکنند،-

 و خصم وار فرمان میدهند.

 

                    *****

امان از طلقا،

همان عفو شدگان فتح مکه-

آن آزادشدگان بدست پیامبر رحمت،-

ابوسفیانها، معاویه ها و.......

و تاریخ بیزار از ظلم آنها،-

وبیزار و تبدارتر-

از جاده صاف کنهای اشرافیت دیروزی،-

و ارتجاع و نژادپرستی اموی امروزی.

         

                               *****

ای غافلان-

و ای خام اندیشان-

هرگز از ما شیعیان علوی نخواهید-

تا بگذاریم-

جلوی نام معاویه ها،-

 عمرو عاصها و ...

رضی الله عنه.

 

دین ما اسلام است-

نه به بت پرستی کهنه و نوین-

نه به شخصیت پرستی-

نه به شرک و کفر،

نه به اشرافیت،-

نه به نژادپرستی،-

نه به صهیونیسم جهانی-

 و نه به،-

استعمار نوین امروزی.

 

مذهب من،مذهب ما،-

نه مصلحت اسلام سفیانی،-

بلکه مذهب راستی و حقیقت،-

مذهب تشیع علوی میباشد.


  
  

 او کیست؟

سر نهاده بر چاه،

تنها، دور از مردم غافل

همانهایی که آنجا که باید باشند-

نیستند-غایبند،

و یا در خواب و یا در نماز-

این است، که او تنها ماند.

 

آری او علی است-

آنکه انسانیت از وجودش دگربار معنی گرفت.

مرد چند بعدی-

مرد علم و ایمان و عمل.

همسری در خانه،

یاوری برای یتیمان،

دانشمندی برای حل مسائل-

و یک قاضی بزرگ،-

در میدان عدل و قضاوت،

 جهادگری مبارز-

 بر علیه ظلم و جهل و اشرافیت،-

پدری مهربان برای فرزندان-

خطیبی بزرگوار -

و تاثیر گذاری معجزه آسا و آرامبخش-

دشمن ظالمان و دوست مظلومان-

معلمی دلسوز برای شاگردان-

و رهبری بی بدیل-

امام و پیشوای شیعیان علوی-

از دیروز تا امروز و تا همیشه تاریخ.

آری او تنها علی است.


  
  
<      1   2   3      >